Sponsor Bağlantılar


2012-2013 Dokuz Eylül Üniversitesi Kayıt Tarihleri


Sponsor Bağlantı

2012-2013 Dokuz Eylül Üniversitesi Kayıt Tarihleri ve Kayıt Yenileme

2012-2013 Eğitim Dönemi Dokuz Eylül Üniversitesi Kayıtları Ne Zaman  ve Kayıtlarda Gerekli Olan Evrak ve Belgeler Nelerdir Sorusunu sizler için yanıtlamak istiyoruz.

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİNE KESİN KAYITLAR HAKKINDA AÇIKLAMALAR

Kayıt işlemleri web sitemizden yapılmaktadır. Ancak bu işleme başlamadan önce ilk olarak öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti olan mali yükümlülüklerinizi yerine getirmeniz gerekmektedir. Ödemelerinizi havale ücreti ödemeksizin herhangi bir T.İş Bankası Şubesinden öğrenci numaranızı vererek nakit olarak yapabilirsiniz. Ödeme makbuzunu özenle saklayınız. Banka ile yapılan işlemler sistemimizde online olarak anında güncelleşmektedir. Sonra web ten kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz
Web üzerinden kayıt işlemleri: 05 Eylül 2011 tarihinden itibaren başlayacaktır. Bu işlemlerde size yardımcı olmak için izleyeceğiniz adımlar aşağıda belirtilmiştir;
-http:/www.deu.edu.tr adresinden web sitemize giriş,
-DEBİS girişine gelerek debis hesabınızı (öğrenci numaranız@ogr.deu.edu.tr) ve
şifrenizi (doğum tarihiniz GG/AA/YYYY şeklinde) yazarak menüye giriş,
-Sol tarafta Öğrenci İşleri altında “Yeni Kayıt 2011” adımını seçerek kayıt bilgilerinizi gireceğiniz sahaya geleceksiniz. Burada sırasıyla ;
- Kişisel Bilgiler
- Adres Bilgileri
- Kimlik Bilgileri
-Öğrenci Durum Bilgisi
-ÖSYM Bilgileri
yer almaktadır . Bilgi girişlerinizi tamamladıktan sonra son bir kontrol yaparak kayıt onayınızı verebilirsiniz.
Daha sonra belirtilen tarihlerde ve yerlerde yerleştirildiğiniz Fakülte/Yüksekokulumuza kayıt için gerekli belgelerinizi teslim ederek kayıt işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.
Üniversitemizde 2011-2012 öğretim yılı; 19 Eylül 2011 tarihinde başlayacaktır.
Üniversitemizin hazırlık sınıfı bulunan kurumlarını kazanan öğrencilerin “Yabancı Dil Muafiyet Sınavı” na katılmaları zorunludur. Sınav 13-14 Eylül 2011 tarihinde Yabancı Diller Yüksekokulunda yapılacaktır. (24 Sokak No:2 Dokuzçeşmeler Buca/İZMİR).Bunun için kesin kaydınızı yaptırdıktan sonra sınav tarihi, sınav saati ile yerlerini öğrenmek için Yabancı Diller Yüksekokuluna müracaat etmeniz gerekmektedir.
Kayıt için bizzat adayların başvurması gerekmektedir. Posta veya eksik belge ile kayıt yapılamamaktadır.
Başarı dileklerimizle …

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Lise Diploması yada yeni tarihli “Mezuniyet belgesi” (Başarı belgesi mezuniyet belgesi  yerine geçmez.) Aday 0.15 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse,  hangi okul ve alandan  mezun olduğunu gösterir resmi belge.(METEM programından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

...

2- Yeni çekilmiş 4.5x6cm. boyutunda 12 (oniki) adet fotoğraf.

 

3- Sağlık raporu alması gereken bölüm/programlar;

a)Torbalı Meslek Y.O. Sondaj Teknolojisi Programı, Sağlık Hiz.M.Y.O.İlk ve Acil Yardım ve Odyometri Programları ile Fizik Tedavi ve Reh.Y.O.’nu kazanan adaylar, 2011 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundaki  koşulları sağlamak şartıyla tam teşekküllü resmi bir hastaneden  veya  Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinden alabileceklerdir.

b) Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Gemi Makineleri İşletme  Mühendisliği  Bölümlerini kazanan adayların normal sağlık raporu yerine Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden “GEMİADAMI SAĞLIK YOKLAMA BELGESİ” almış olmak. Adayın almış olduğu “GEMİADAMI OLUR” ibaresi taşıyan sağlık raporunu yapılacak olan mülakat ve beden eğitimi sınavından önce sınav komisyonuna ibraz etmesi gerekir.

4- Öğrenci katkı payı/öğrenim ücretinin  yatırıldığına ilişkin banka dekontu.

Nasıl Buldular: dokuz eylul üniversitesi kayıt tarihleri, deü kayıt tarihleri, deu web kayıt tarihleri, deu kayıt yenileme 2012 2013, deu 2012 2013 kayıt yenileme, deu kayıt yenileme tarihleri, 9 eylul universitesi kayit tarihleri, deu debis, deu kayıt yenileme 2012-2013, dokuz eylül kayıt tarihleri
2012-2013 Dokuz Eylül Üniversitesi Kayıt Tarihleri SerdarHan tarafından 20 Ağustos 2011 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
2012-2013 Dokuz Eylül Üniversitesi Kayıt Tarihleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!