Sponsor Bağlantılar


9.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Sayfa 14


Sponsor Bağlantı

2014 – 2015 Yılı 9.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Sayfa 14 – Lise 1 Edebiyat Kitabı Cevapları Sayfa 14 Cevaplarını sizlere sunmak istiyoruz. Umarım dersleriniz için yararlı olacaktır.

SAYFA 14
4)Metne göre son derece kompleks bir kimliğe sahip olan insanın yaratılıştan gelen “güzellik” duygusu

· yeni güzellikler yaratma isteği,

· yaşadığı doğa ve hayata yepyeni bir düzen ve biçim verme gayreti sanatın oluşmasına kaynaklık eder.

5) Metne göre güzel sanatlar, kullandığı malzemeye göre sınıflandırılmıştır. Malzeme sanatkârın güzellik anlayışının ortaya çıkmasına yardımcı olur. Sanatkârın malzemeyi kullanabilme yeteneği, hüneri ve ustalığı insanda heyecan ve hayranlık uyandırabilir.

6) Fotoğraflardaki şamdan ve heykelin malzemesi mermerdir. Bu nesnelerin ikisi de sanat eseri sayılamaz.Çünkü şamdan sanat değil fayda amacını güder.Mermeri heykele dönüştüren heykeltraşın yaptığı iş ise sanat eseri olması dolayısıyla duyguların , hayallerin ve düşüncelerin yansıması olarak sınırlı olmayan bir iştir.Zenaat sanata fayda boyutu kazandıran etmendir.

7. Edebiyat Dili / Edebi Dil” adlı metnin ikinci paragrafına göre güzel sanatlar duygu ve düşüncelerin heyecan ve hayranlık uyandıracak biçimde ifadesidir.İnsan aklı, gönlü ve ruhunun var ettiği suni güzellik. İnsandaki güzellik duygusunun çeşitli malzemelerle somut hale getirilmesidir.

Nasıl Buldular: 9 sınıf edebiyat sayfa 14, 2014 9 sınıf edebiyat kitabı sayfa 126
9.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Sayfa 14 SerdarHan tarafından 2 Temmuz 2012 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
9.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Sayfa 14 isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!