Sponsor Bağlantılar


Atatürkün Sanat ve Müzik İle İlgili Sözleri – Özdeyişleri Nelerdir


Sponsor Bağlantı

Atatürkün Müzik ve Sanat Hakkında Sözleri

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Tarafından Müzik ve Sanat İle ilgili olarak söylenmiş olan Sözleri, Özdeyişleri ve Vecizelerinizi sizlere sunmak istiyoruz. Sizlerde Elinizde bulunan ve Atamız Tarafından söylenmiş olan sözleri bizimle paylaşırmısınız.

Atatürk Resimleri,Atatürk,Mustafa Kemal Atatürk,Atatürk Gifleri

Atatürkün Sanat Hakkında Söylediği Sözler

“Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır.”

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.”

“Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz.”

...

“Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür.”

Atatürkün Müzik İle İlgili Sözleri

Bir milletin yenileşmesinde ölçü, musikide değişikliği alabil mesi, kavrayabilmesidir.

Millet, ince duygulan, düşünceleri anlatan, yüksek deyişleri, söyleyişleri toplamak, onları bir gün önce, genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Ancak bu sayede, Türk milli musikisi yükselebilir, evrensel musikide yerini alabilir.

“Güzel sanatlara da alakanızı yeniden canlandırmak isterim. Ankara’da bir Konservatuvar ve Temsil Akademisi kurulmakta olmasını zikretmek, benim için bir hazdır. Güzel Sanatların her şubesi için Kamutay’ın göstereceği alaka ve emek, milletin insani ve medeni hayatı ve çalışkanlık veriminin artması için çok etkilidir.”

Nasıl Buldular: ATATÜRKÜN SÖYLEDİĞİ GÜZEL SÖZLER, atatürkün sanat ve müzik ile ilgili sözleri, atatürkün müzik ile ilgili sözleri, bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata sahip olamaz açıklaması, kemal atatürk sözleri, mustafa kemal atatürk sözleri, atatürkün sanat ve müzik ile söylediği sözler
Atatürkün Sanat ve Müzik İle İlgili Sözleri – Özdeyişleri Nelerdir SerdarHan tarafından 7 Ekim 2011 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Atatürkün Sanat ve Müzik İle İlgili Sözleri – Özdeyişleri Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!