Sponsor Bağlantılar


Cumhuriyetten önce Osmanlı Devletinde kullanılan alfabe Hangisidir


Sponsor Bağlantı

Cumhuriyetten önce kullanılan alfabe

Cumhuriyetten önce Osmanlı Devletinde kullanılan alfabe Hangisidir, Hakkında Özet ve Kısa Bilgi

Cumhuriyetten önce kullanılan alfabe nedir hangisidir,

Cumhuriyetin ilanıncan önce hangi alfabe kullanılırdı,

Cumhuriyet Öncesi Hangi Alfabe Kullanılıyordu 

Cumhuriyetin ilanından ve harf inkılabından önce Arap alfabesi kullanılıyordu. Osmanlıca yazısının düzeltilmesini isteyenlerin başlıca gerekçesi, bu yazının Türkçe’nin ünlü seslerini ifade etmekte yetersiz kalmasıydı. Bu sorundan doğan imla kargaşası, yazılı basının ve resmi okul kitaplarının yaygınlaşması ile daha çok hissedildi. 1870′lerden itibaren Türkçe’nin standart bir sözlüğünü oluşturma çalışmaları da imla konusunu gündeme getirdi.

Nasıl Buldular: cumhuriyet öncesi okulların resmi ve o dönemde kullanılan yazı örnekleri, cumhuriyet öncesi kullanılan yazı örnekleri, cumhuriyet öncesi yazi örnekleri, cumhuriyet öncesinde kullanılan yazı örnekleri, cumhuriyetten önce kullanılan yazı örnekleri, cumhuriyet öncesi kullanılan alfabe, osmanlı hangi alfabeyi kullanıyordu, osmanlı yıllarda hangi alfabe kullanılıyordu, CUMHURİYETTEN ÖNCEKİ ALFABE ÖRNEKLERİ, ataturkten onceki alfabe
Cumhuriyetten önce Osmanlı Devletinde kullanılan alfabe Hangisidir SerdarHan tarafından 15 Eylül 2012 tarihinde , Tarih-Türk Tarihi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Cumhuriyetten önce Osmanlı Devletinde kullanılan alfabe Hangisidir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!