Sponsor Bağlantılar


Davulun İcat Edilişi ve Hikayesi Hakkında Bilgi Var mı ?


Sponsor Bağlantı

Soru: Merhaba Ödevim de lazım Bana Davulun Hikayesini yazarmısınız. Ve bir de Davul ne Zaman icat Edildi sorusunun yanıtını verirmisiniz.

Cevap: Sayın takipçimiz Davulun hikayesi Kısaca yazımız devamında paylaşılmıştır. Ayrıca Davulun İcadı Hakkında Özet Bilgileri de konu devamında bulacaksınız.

Davulun İcat Edilme Hikayesi

Davul, belkide insanoğlunun en eski müzik aleti. Kimi zaman ayinlerda, kimi zaman savaşta, kimi zaman haberleşmeda kimi zamansa dans etmek ve müzik için kullanıldı. M.Ö 3500 yıllarında, insanların bir çerçeve üzerine geçirdikleri hayvan derisinden yaptıkları davulları çaldıkları biliniyor. Bunun kanıtına birçok Çin söylencesinde rastlamak mümkündür. Bin yıl sonra Sümerler, Mezopotamya’da insan boyunda yuvarlak davullar yaptılar. Afrika’da, davulların hatırlanamayacak kadar eski zamanlardan bu yana bir haberleşme aracı olarak kullanıldığı bilinmekte. İncil’in bazı bölümlerinde de insanın düşmanı karşısında ayaklarını yere vurarak nasıl “davul çaldığını” anlatan cümleler bulunur. Trampet ise, eski Yunanlılar zamanında kullanılmaya başlandı. Bunların daha büyük boyları, Arap istilası sırasında Avrupa’ya ulaştı. Bunlar savaşta cepheye giderken, barış zamanında da resmi törenlerde çalınıyordu. 15. yüzyılda süvarilerin kullandığı davul ve trampetler, 17. yüzyıldan itibaren orkestralara girdi.

Bilgi Yuvası Soru Cevap Bölümü 

Nasıl Buldular: davulun hikayesi kısa, davulun hikayesi kısaca, anadolu davul hikayesi, davul ne zaman icat edildi kısaca, davulu kim icat etti, davulun icadı
Davulun İcat Edilişi ve Hikayesi Hakkında Bilgi Var mı ? SerdarHan tarafından 31 Ocak 2013 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Davulun İcat Edilişi ve Hikayesi Hakkında Bilgi Var mı ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!