Sponsor Bağlantılar


Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir


Sponsor Bağlantı

Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir ve Demirin Bıçağa Dönüşüm Süreci Nasıldır Sizlere Kısaca Anlatmak istiyoruz.

Demirin dövülerek bıçak haline getirilene kadar yapılan işlemler ve demirden bıçağa kadar olan aşamaları sırasıyla inceleyelim. Yerkürede en fazla bulunan metal olan demir çeşitli aşamalar sonucunda bugün kullandığımız bıçak, çatal vs. gibi birçok ürüne dönüştürülür.

Günümüzde ham metal bir takım işlemlerle ayrıştırıldıktan sonra kullanılabilir metal haline getirilir. Demirin bıçak haline getirilmesi işlemi ise sıvı haldeki demirin fabrikasyon ortamında kalıplara dökülmesi ve bunların soğutularak eğeleme işlemine tabi tutulmasıyla yapılır. Bu bıçaklara daha sonra makinelerce sap takılır.

Günümüzde hala el yordamıyla üretim yapanlar olsa da demir ve demir ürünleri artık fabrika ortamlarında üretilmektedir. Bıçağın geçmişi taş devrine kadar dayanmaktadır. O zamanlarda insanlar taşları yontarak keskin hale getirip bugünkü bıçak gibi kullanmışlardır.

Bilgi Yuvası

Nasıl Buldular: demirden bıçağa dönüşüm süreci, demirden bıçak nasıl olur, demirden bıçak nasıl yapılır, demirin bıçağa dönüşüm süreci, demir nasıl bıçak olur, demirin bıçağa dönüşümü, demirden nasıl bıçak olur, demirin bıçağa dönüşüm hikayesi, pamuktan kumaşa demirden bıçağa dönüşüm süreçleri, demırden bıçağa
Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir SerdarHan tarafından 19 Kasım 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
2 responses to “Demirden Bıçak Nasıl Yapılır ? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir”
  1. elif kubilay diyor ki:

    Demirden Bıçak Nasıl Yapılır Vikipedi gibi özet açıklanmış? Demirden Bıçağa Kadar Geçen İşlemler Nelerdir

  2. berna orhan diyor ki:

    Bilgi Yuvası’na çokkk teşekkür ederimm. Çok işime yaradı. Süperrr! Çok beğendim valla.Gerçekten çok teşekkür ederim. Saygılarımı Sunarım…

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!