Sponsor Bağlantılar


Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Hangileridir ? İsimleri


Sponsor Bağlantı

Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Hakkında Özet Bilgi

Ülkemizdeki Coğrafik bölgeler hakkında bilgileri paylaşmaya Doğu Anadolu Bölgesi illeri, Doğu Anadolu Bölgesinde Bulunan illerimiz Hangileridir ve isimleri nelerdir sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşarak devam ediyoruz. Sizlerde konumuz hakkında bilgi paylaşımlarınızı yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.


Doğu Anadolu Bölgesindeki illerin isimleri

Doğu Anadolu Bölgesi Anadolu topraklarında, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Irak’ın kuzeyinde, İç Anadolu Bölgesinin doğusunda, Karadeniz Bölgesinin güneyinde; İran’ın, Azerbaycan’ın, Ermenistan’ın batısında yer alır.Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içinde 14 adet il bulunmaktadır.Bu iller şunlardır:

Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Afşin ilçeleride Doğu Anadolunun içerisindedir. Bu iki ilçe Doğu Anadolu’nun en batısıdır.

Konumuz umarım sizler için yararlı olmuştur. Konumuzu Vikipedia TR kaynaklı olarak editörlerimizce yapılan derleme ile hazırladık.

Nasıl Buldular: dou anadolu blgesi illeri, doğu anadolu bölgesi illerimiz ve isimleri, doğu anadolu bölgesinde illerin isimleri, doğu anadolu illeri hangileri
Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Hangileridir ? İsimleri SerdarHan tarafından 26 Temmuz 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı,Genel kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Doğu Anadolu Bölgesi İlleri Hangileridir ? İsimleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!