Sponsor Bağlantılar


Dondurulmuş Gıdalar Nasıl Saklanır ve Nasıl Çözülür ?


Sponsor Bağlantı

Dondurulmuş Gıda Tüketirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dondurulmuş Gıdalar Nasıl Saklanır, Dondurulmuş Gıdalar Nasıl Çözülür ve Dondurulmuş Gıdalar Nasıl Pişirilir Sorularının yanıtlarını sizler için aşırı ayrıntıya girmeden paylaşmak istedik. Sizlerde eğer Dondurulmuş Gıda Tüketimi konusunda merak içindeyseniz bu paylaşımımız içinde umarım aradığınız soruların yanıtlarını alacaksınız.

Dondurulmuş gıda nasıl çözünmelidir?

dondurulmus-gida

Dondurulmuş besinlerin kesinlikle belirtilen soğukluklardaki alanlarda saklanması gerekirken, çözülme süreci de oldukça önemlidir. Özellikle dondurulmuş besinlerin çözülmesinde oldukça bilinçli olunması gerekirken, bunların nasıl çözündürüldüğü sağlımız açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Besinleri hızlı çözündürmek için kalorifer üstüne koymak, tencere içerisinde ısıtmak ve sıcak su içerisinde bekletmek oldukça yanlıştır.

Çözündürme olabildiğince dondurma işleminden daha yavaş olmalıdır. Çözün-dürülenlerin bekletilmeden pişirilmesi de, dondurulmuş besinlerin daha bilinçli tüketilmesini sağlayan önemli bir faktördür.

Dondurulmuş gıda nasıl saklanmalıdır?

Sıkça dondurulmuş besin tüketimi gerçekleştirenlerin kesinlikle bu besinleri en güzel şekilde saklamasını öğrenmesi gerekmektedir. Dondurulmuş besinlerin sıcak alanda bekletilmesi onun erimesine ve hemen ardından bozulmasına neden olacakken, bekletileceği sıcaklık için ise dondurulmuş ürünlerin arka yüzeyinde yer alan sıcaklık göstergesine dikkat edilmelidir.

...

Dondurulmuş gıda satın alındıktan sonra kısa bir süre içinde uygun koşullarda muhafaza edilmeliyken, kullanım sırasında ise sadece kullanılacak miktarın poşetten çıkarılarak, geri kalan bölümü hemen derin dondurucuya konulmalıdır. Dondurulmuş gıdayı uzun süre market içinde dolaştırmayı önlemek amacıyla, dondurulmuş ürünler, kuru gıdalardan sonra; alışverişin en sonunda alınmalıdır.

Dondurulmuş Gıdalar nasıl pişirilir
Dondurulmuş ürünleri nasıl pişirmeliyim?

Dondurulmuş patates, sebze, meyve ve pizza çeşitleri ile sebzeli kroket dolaptan çıkarıldıktan sonra çözülmesi beklenmeden pişirilebilir.

Üçgen börek ve milföy pişirme öncesinde oda sıcaklığına gelinceye kadar bekletildikten sonra pişirilmelidir.

Sigara böreği ve soğan halka tavada pişirilecekse mutlaka oda sıcaklığına gelinceye dek bekletilmelidir. Ancak fritözde kızartılan sigara böreklerinin ve soğan halkaların çözülmesini beklemeye gerek yoktur.

Kayseri mantısının 20-25 dakika fırınlandıktan sonra pişirilmesi tavsiye edilir.

Nasıl Buldular: donmuş kıyma nasıl çözülür, buzlu kıyma nasıl çözülür, dondurulmuş kıyma nasıl çözülür, donmuş sigara böreği nasıl kızartılır, dondurulmuş sigara böreği nasıl kızartılır, donmuş kıyma hızlı nasıl çözülür, dondurulmuş et nasıl çözülür, kıyma nasıl çözülür, milföy nasıl çözülür, dondurulmuş sigara böreği nasıl pişirilir
Dondurulmuş Gıdalar Nasıl Saklanır ve Nasıl Çözülür ? SerdarHan tarafından 12 Haziran 2012 tarihinde , Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Dondurulmuş Gıdalar Nasıl Saklanır ve Nasıl Çözülür ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!