Sponsor Bağlantılar


İnternetten E-devlet şifresi nasıl alınır – Kaç Para


Sponsor Bağlantı

devlet şifresi nasıl alınır son dakika,internetten e devlet şifresi nasıl alınır,

Günlük hayatta kamu işlemleri ile ilgili bazı sorgulamaları artık E Devlet Şifremiz olmadan yapamıyoruz. Bu nedenle  sizlere E Devlet Şifresini Nasıl Alacağınızı ve E Devlet Şifresinin Kaç Lira olduğunu anlatan kısa bir bilgi notu sunuyoruz.

E-devlet şifresi alırken izlenecek adımlar aşağıda belirtilmiştir.

Yöntem 1

TC Kimlik numaraları kullanılarak, devlet hizmetlerini tek bir kapıdan vatandaşa ulaştırmak amacıyla 5 yıldan bu yana konuşulan, 2005 yılında ihalesi yapılan e-Devlet Kapısı www.turkiye.gov.tr adresine “dilekçe vermeden” nasıl girilecek?

Hizmetten faydalanmak isteyenler için PTT’den şifre almak dışında başka yapılacak işlemler de var. Uygulama için, dileyen vatandaşlar son bir kez PTT bürolarına gidip kendileri için özel olarak üretilecek e-devlet şifrelerini aldıktan sonra bilgisayar başına geçerek işlemlerini gerçekleştirebilecekler. e-Devlet’in kapısından içeri girmek için son bir kez daha kapı önlerinde kuyruk beklemek istemeyenler ise diğer servis sağlayıcıların sundukları elektronik imza seçeneklerinden faydalanabilecekler.

* Vatandaşlar, www.turkiye.gov.tr adresine girdikleri zaman giriş yöntemi olarak mobil imzayı seçmeleri durumunda TC Kimlik numaraları ve cep telefonu numaralarını girecekler.

* Taahhütnameyi okuyup ekrandaki “İMZALA” tuşuna basan vatandaş, elektronik olarak imzalanacak belgeler imzalanmak üzere GSM şebekesi üzerinden SIM kartına gönderilecek.

* İmzalama talebi SIM kartına gelen kullanıcılar, telefon ekranında otomatik olarak açılan bir ekranda imzalanacak işleme ait açıklama metnini görecek. Onaylamak için “tamam” seçeneği seçilecek.

...

* İşlemi tamamlamak için mobil imza şifresi girilecek, şifre doğru girildiğinde cep telefonuna “Size ulaşan imzalama talebini imzaladınız ve geri gönderdiniz. İmza attığınız işleminize, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz” şeklinde bir mesaj gelecek ve hizmetlerden yararlanmaya anında başlanacak.

Yöntem 2

Vatandaşlar, www.turkiye.gov.tr adresine girdikleri zaman giriş yöntemi olarakmobil imzayı seçmeleri durumunda TC Kimlik numaraları ve cep telefonu numaralarını girecekler.işte izlenecek adımlar.

-Taahhütnameyi okuyup ekrandaki “İMZALA” tuşuna basan vatandaş, elektronik olarak imzalanacak belgeler imzalanmak üzere GSM şebekesi üzerinden SIM kartına gönderilecek.

-İmzalama talebi SIM kartına gelen kullanıcılar, telefon ekranında otomatik olarak açılan bir ekranda imzalanacak işleme ait açıklama metnini görecek. Onaylamak için “tamam” seçeneği seçilecek.

-İşlemi tamamlamak için mobil imza şifresi girilecek, şifre doğru girildiğinde cep telefonuna “Size ulaşan imzalama talebini imzaladınız ve geri gönderdiniz. İmza attığınız işleminize, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz” şeklinde bir mesaj gelecek ve hizmetlerden yararlanmaya anında başlanacak.

E-Devlet şifresini almak için ne gereklidir ?
E-devlet şifrenizi almak için T.C. Kimlik Numaranızın bulunduğu kimliğiniz (Nüfus Kağıdınız) ile başvurmanız yeterlidir. PTT tarafından ilk şifre alındığında 1 TL alınmakla birlikte şifre unutulduğunda daha sonraki alınacak şifrelerde her şifre için 10 TL ücret ödenmesi gerekecektir. ( İlk alınan veya internet üzerinden değiştirilen E-devlet şifresinin unutulmaması durumunda 1 TL haricinde herhangi bir başka bedel ödenmesi gerekmeyecektir.)

Nasıl Buldular: e devlet şifresi internetten nasıl alınır, internetten e devlet şifresi nasıl alınır, e-devlet şifresi internetten nasıl alınır, e devlet şifresi alma internetten, internetten e devlet şifresi alma, devlet şifresi nasıl alınır son dakika, e devlet şifresini internetten nasıl alabilirim, e devlet şifresi kaç para, e devlet şifresi kaç lira, e devlet şifresi unutulduğunda
İnternetten E-devlet şifresi nasıl alınır – Kaç Para SerdarHan tarafından 26 Mart 2011 tarihinde , E-Devlet Sorgulama kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
İnternetten E-devlet şifresi nasıl alınır – Kaç Para isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!