Sponsor Bağlantılar


Mürekkep Nedir, Ne Zaman Bulundu,İcat Edildi,Hikayesi Nedir, Özet Kısa Bilgi


Sponsor Bağlantı

Mürekkebin icadı hikayesi,Mürekkelep Nedir, Ne Zaman Bulundu,İcat Edildi,Hikayesi Nedir, Özet Kısa Bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Mürekkebi kim ne zaman nasıl icat etti?

Bilinen en eski mürekkep türü yaklaşık 4.500 yıl önce Çinliler’in bulduğu sanılan siyah çizim mürekkebidir. Bu mürekkep, yağların yakılmasıyla elde edilen isin, doğal reçineler ve ağaç sakızlarıyla karıştırılmasıyla yapılırdı. Günümüzde de çini mürekkebi buna çok benzer bir yöntemle üretilir.

Milattan önce 2500′lü yıllarda Çin mürekkebi bulunmuştu aynı zamanda Mısırlılarında mürekkep kullanması aynı zamanlarda bulduklarını göstermektedir. Asur Mısır ve Yunan Medeniyetlerinden kalan taşlar üzerine yazılmış yazılar toprak levhalar değişik kalıntılardır. Mısırlıların yeraltındaki mezarlarından çıkarılan mürekkeple yazılmış olan papirüsler de bulunan kanlıntılar arasındadır.

Bulunan elyazmalarında Calamus ve tüy kalem kullandıkları sanılmaktadır. Romalılar ve Yunanlılar düşüncelerini aktarmak için sadece tabletleri ve kazı kalemlerini kullanmıyorlardı. Bunların yanı sıra mürekkep kullandılar. Zaten Plinius Marcus Vitrunius Polio ve Dicskorides`in yazıtlarında mürekkebin formüllerine rastlanmaktadır.

Nasıl Buldular: mürekkep nasıl bulundu kısaca, mürekkep nasıl icat edildi, kısaca mürekkep nasıl icat edildi, Mürekkep ne kısa anlatım, mürekkep nasıl icat edilmiştir, mürekkep nasıl bulunmuştur kısaca bilgi, mürekkep nasıl bulunmuştur, mürekkep nasıl bulunda kısa bilgi, mürekkep buluş hakında bilgi, mürekkebi kim icat etti
Mürekkep Nedir, Ne Zaman Bulundu,İcat Edildi,Hikayesi Nedir, Özet Kısa Bilgi SerdarHan tarafından 15 Kasım 2012 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Mürekkep Nedir, Ne Zaman Bulundu,İcat Edildi,Hikayesi Nedir, Özet Kısa Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!