Sponsor Bağlantılar


Polis Kendi Memleketinde Nasıl Çalışır


Sponsor Bağlantı

Polis Kendi Memleketinde Nasıl Çalışır sorusu tüm polislerin ortak derdidir. Bir kaç büyük il dışındaki Polis Memurları Kendi memleketlerinde çalışamıyor. Zorlu görev şartları nedeniyle bir çok polis memuru memleketinde olmak istiyor ancak şu anda Nüfusu 1 000 000 u geçen 9 şehir dışında kimse memleketine atanamıyor.

SORU : Diyelimki  doğum yerim yada nüfusa kayıtlı olduğum il, Kayseri veya İçel olan personel bu illere atanabilir miyim?

CEVAP : Devlet İstatistik Enstitüsünün vermiş olduğu rakamlara göre İçel ve Kayseri ilinin nüfusu 1 000 000 u geçmediğinden, eşi veya kendisi Kayseri veya İçel doğumlu yada Kayseri veya İçel nüfusuna kayıtlı olan personel bu illere atanamaz. Ancak Kayseri ve İçel illerimiz Özel Statülü il olduğundan, personelimiz bu ilerde daha önce görev yapmış olsalar dahi (Teklifli Personel Hariç) ikinci defa bu illere atanabilirler. Kendisi veya eşinin doğum yeri yada nüfusa kayıtlı olduğu il; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Konya olan personel bu 9 ile atanabilir.

Yukarıdaki soru ve yanıtı egm’nin sıkça sorular bölümünden. Anlayamadığım örnekteki içel veya kayseri doğumlu yada nüfusa kayıtlı olması durumunda yine atanamaması mı? Yoksa özel statülü il olduğu için atanabileceği midir?

Nasıl Buldular: polis kendi memleketinde görev yapabilir mi, polis kendi memleketinde görev yapabilecek, polisler kendi memleketlerinde görev yapabilir mi, polis memleketinde görev yapabilir mi, polisler memleketinde görev yapabilir mi, polisler kendi memleketinde görev yapabilecek, polis için özel statülü iller, polisler kendi memleketinde görev yapabilecek mi, polisler memleketinde görev yapabilecek, kayseri özel statülü il oldumu
Polis Kendi Memleketinde Nasıl Çalışır SerdarHan tarafından 5 Eylül 2011 tarihinde , Türk Polisi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Polis Kendi Memleketinde Nasıl Çalışır isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!