Sponsor Bağlantılar


Şeker Yüklemesi Nasıl Yapılır,Şeker Yüklemesi Testi Sonuçları


Sponsor Bağlantı

Şeker Yükleme Testi ve Sonuçları Hakkında bilgi

Şeker Hastalığı denilen illet ile bundan yaklaşık olarak bir buçuk yıl kadar önce yaptırmış olduğum şeker yüklemesi testi ile tanışmıştım. İnsanın yaşam kalitesini düşüren ve kısıtlayan bu rahatsızlığa umarım hiç biriniz yakalanmazsınız. Canını seven yaşamayı seven bir insansanız lütfen daha hareketli bir yaşamınız olsun sporunuzu aksatmayın, kilo almayın,kan değerlerinize kontrol edin arkadaşlar. Neyse Bir kaynaktan bulduğum şeker yüklemesi testi sonuçlarını sizlere sunuyorum.

Şeker Yükleme Testi ve Test sonuçları.

Basit bir tekniği vardır. İlk olarak, sabah aç karnına parmaktan kanalınır. Sonra hastaya bir bardak glikoz içirilip, her 30 dakikada birkan alma işlemi tekrarlanır. 3-4, en fazla 6 kez alınan kandansonra, vücudun karbonhidratları emme grafiği ortaya çıkar. Açkarnına alınan kandaki şeker oranı 1 gr. olmalıdır.Bu yükleme sonunda elde edilen grafik kan şekerini gösterir. Grafik normal olarak 50 dakika sonra 1,60 mg., 60. dakikada 1,60 mg.,90.dakikada 1.40 mg., 120. dakikada 1,20 mg., 150. dakikadansonra 90 mg. çıkmalıdır.Eğer grafikte bu sayılar yüksek çıkmışsa, hastada şeker olduğuortaya çıkar.Şeker hastaları karbonhidrat değeri düşük rejimler uygulamalıdır.Damar sertliği ve şişmanlığa neden olan şeker, vücudumuz içinşüphesiz ki yağdan daha fazla zararlıdır. Şeker hastalarında,kandaki şeker miktarını yükselten ve düşüren hormonlarındengesinde bozukluklar saptanır. Şeker hastası devamlı olarak suiçme gereksimini duyar. Bunun nedeni, hastanın organizmasındakisu kaybıdır. Şeker kalıtımsal etkenlere dayanan bir hastalık olarakkabul edilebildiği gibi, ailesinde hiç şeker hastası olmayan kişilerdede görülebilir.

Nasıl Buldular: şeker yüklemesi nasıl yapılır, şeker yüklemesi sonuçları, vücuda şeker yüklemesi, şeker yüklemesi, vücuda şeker yüklemesi nasıl yapılır, şeker yüklemesi fiyatı, şeker yükleme testi nasıl yapılır, vücuda şeker yüklenmesi, şeker yükleme testi nasıl yapılıyor, seker yuklemesi nasil anlasilir
Şeker Yüklemesi Nasıl Yapılır,Şeker Yüklemesi Testi Sonuçları SerdarHan tarafından 2 Mayıs 2011 tarihinde , Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Şeker Yüklemesi Nasıl Yapılır,Şeker Yüklemesi Testi Sonuçları isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!