Sponsor Bağlantılar


Türkiye Birleşmiş Milletlere Ne Zaman Üye Oldu


Sponsor Bağlantı

Türkiye 1945 Yılında Birleşmiş Milletlere Kurucu Üye olarak Katılmıştır. Birleşmiş Milletler (kısaca BM; resmî dillerinde, Arapça: الأمم المتحد, Çince: 联合国, Fransızca: Nations Unies, İngilizce: United Nations, İspanyolca: Naciones Unidas, Rusça: Объединенные Нации), 24 Ekim 1945′te kurulmuş dünya barışını, güvenliğini korumak ve uluslar arasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kurulan uluslararası bir örgüttür. Birleşmiş Milletler kendini “adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği uluslararasında tüm ülkelere sağlamayı amaç edinmiş global bir kuruluş” olarak tanımlamaktadır. Uluslararası İlişkilerde, kuvvet kullanılmasını ilk olarak evrensel düzeyde yasaklayan ilk antlaşma BM Sözleşmesi’dir.
Örgütün, kurulduğu yıllarda 51 olan üye sayısı şu an itibariyle üyeliği kaldırılan Vatikan ve değiştirilen Çin Halk Cumhuriyeti son katılan üye Karadağ dahil 192′ye ulaşmıştır. Türkiye kurucu üyeler arasında yer almaktadır. Örgütün yönetimi New York’ta bulunan genel merkezinden yürütülür ve üye ülkelerle her yıl düzenli olarak yapılan toplantılar yine bu genel merkezde gerçekleştirilir.


Etiketler:birlesmis milletler uye sayisi, bm ne zaman uye olduk, bm turkiye ne zaman uye oldu, bm uye sayisi, bm ye ne zaman uye olduk, turkiye bm ne zaman uye oldu, turkiye bm ye kac yilinda uye oldu, turkiye bm ye ne zaman girdi, turkiye bm ye ne zaman uye oldu, turkiye ne zaman bm ye uye oldu,

Nasıl Buldular: türkiye birleşmiş milletlere ne zaman üye oldu, türkiye birleşmiş milletlere ne zaman girdi, türkiye birleşmiş milletlere kaç yılında üye oldu, türkiye bm ne zaman üye oldu, birleşmiş milletlere türkiye ne zaman üye oldu, türkiye bm\ye ne zaman üye oldu, birleşmiş milletlere ne zaman uye olduk, türkiye birleşmiş milletlere ne zaman üye olmuştur, türkiye birleşmiş milletlere ne zaman katıldı, türkiye bm ye kaç yılında üye oldu
Türkiye Birleşmiş Milletlere Ne Zaman Üye Oldu SerdarHan tarafından 6 Mart 2011 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Türkiye Birleşmiş Milletlere Ne Zaman Üye Oldu isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!