Sponsor Bağlantılar


Yeşilay Cemiyeti Nedir, Ne İş Yapar, Görevleri Amacı Hakkında Bilgi


Sponsor Bağlantı

Yeşilay Cemiyeti Ne demekYeşilay Cemiyeti Nedir, Ne İş Yapar, Görevleri Amacı Hakkında Bilgileri sizlere özet ve kısaca açıklamak istiyoruz.
Yeşilay Cemiyeti hakkında bilgi

Yeşilay Cemiyeti sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu gibi alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkımızın ve bilhassa gençlerimizin korunması için yaptığı çalışmalarla kamuya hizmet veren, bu sebeple de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur.

Yeşilay Cemiyeti ne iş yapar

Sigara alkol ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklarla ilgili çalışmalar yapar . Yeşilay haftaları kutlanır ve bu haftalarda bu alışkanlıkların zararlarını belirten birçok çalışmalar yapılır .

hazırladığı dokümanlarla (bülten, broşür, kitap, kaset, bildiri, afiş, yazılı başvuru, rapor vb. gibi) kamuya, ilgili makam ve kuruluşlara sunar. Bununla insanımıza ve yetkili özel ve resmî kuruluşlara gerekli olan önlemlerin alınması için uyarı ve önerilerde bulunur.

Yeşilay Kulübünün görevleri nelerdir
Yeşilay Kulübü hakkında bilgi

Yeşilay Kulübü alkol, sigara ve diğer uyuşturucu gibi alışkanlıklar ile mücadele eden ve insanları bütün zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışmalar yapan bir kulüptür.Yeşilay’ın öneminin kavranması, çevremizde sigara-alkol gibi zararlı maddelerin kullanımı ve bunun azaltılması için neler yapılabileceği, sigara kullanımının insan ve çevre için oluşturduğu tehlikeler bu kulüpte öğrencilere önemi vurgulanan konulardır.

Nasıl Buldular: yeşilay nedir özet, yeşilay nedir kısaca, yeşilay ne iş yapar
Yeşilay Cemiyeti Nedir, Ne İş Yapar, Görevleri Amacı Hakkında Bilgi SerdarHan tarafından 12 Kasım 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Yeşilay Cemiyeti Nedir, Ne İş Yapar, Görevleri Amacı Hakkında Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!